Ковельський професійний ліцей
Сьогодні: 29.03.2024, П`ятниця
Наші професії
Меню сайту

Календар новин
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Посилання

Наше опитування
Яка професія, на Вашу думку, є найбільш актуальною на ринку праці
Всього відповідей: 876



   Токар (набір на базі 9 класів - термін навчання 3 роки)

    Повинен знати: будову, правила налагодження і перевірки верстатів металообробки, правила застосування пристроїв, основні властивості оброблюваних матеріалів. 
   Повинен вміти: виконувати обробку деталей на токарних, фрезерних, свердлувальних, шліфувальних верстатах, підбирати та заточувати необхідний інструмент.
   Випускники ліцею особливо тепер потрібні усім машинобудівним підприємствам України, тому що мода на пластмаси і інші неметалеві матеріали пройшла, через їх неміцність і швидкий вихід з ладу.
   Машинобудування - це основа технічного прогресу суспільства. Будь-яка машинобудівна галузь не може працювати без токаря чи свердлувальника, фрезерувальника чи шліфувальника.
   На сучасних машинобудівних заводах працюють по кілька механічних цехів, оснащених токарними, свердлильними, фрезерними, стругальними, шліфувальними та іншими верстатами. Найбільш поширена механічна (верстатна) обробка - токарна. Верстати токарної групи (токарно-гвинторізні, токарно-револьверні, карусельні, напівавтомати та автомати, верстати з числовим програмним керуванням) становлять основу устаткування механічних цехів.
   Тому однією з найважливіших у металообробці є спеціальність токаря.
   Випускник даної професії може працювати на підприємствах машинобудівної та металообробної промисловості, зокрема на заводі "Ковельсільмаш", залізничних та автопідприємствах, автосервісах, приватних підприємствах металообробки.


   Кравець; вишивальниця 

  Одяг як витвір ужиткового мистецтва певного призначення крім захисної виконує також естетичні функції.
  Поступивши на навчання до нашого ліцею, щоб здобути професію "Кравець; вишивальниця", ви не тільки навчитесь кроїти, шити, а й знатимете основні відомості про одяг, класифікацію, основні вимоги до одягу, українські традиції, втілені в сучасному костюмі.
  Обробка моделі передбачає послідовне виконання таких операцій, як викроювання, підготовка виробу до примірки, примірка, обробка моделі після примірки - і ось вам готова модель.
  Разом з тим ви вмітимете оригінально, з естетичним смаком, оздоблювати пошиті вами речі вишивкою, бо вишивка - поширений вид декоративного й ужиткового мистецтва, в якому узори та зображення виконуються вручну або машинним способом на різних тканинах нитками, бісером, коштовним камінням тощо.
  Наші майстри научать вас:
  - моделювати, розкроювати та обробляти жіночі вироби: спідницю, блузу, жилетку, брюки, сукню, жакет на підкладці, пальто; чоловічі вироби: сорочку, брюки;
  - оздоблювати ручними та машинними техніками вишивки серветки, доріжки скатертини, рушники, вироби легкого одягу.

     Електрогазозварник (набір на базі 11 класів - термін навчання 1 рік)

   У третьому тисячолітті зварювання є одним із провідних технологічних процесів. Практично зварюють майже всі метали на землі, в морських глибинах і в космосі. Маса зварювальних конструкцій становить від частки грама до сотень і тисяч тонн. Розвиток зварювання безпосередньо впливає на технічний рівень найважливіших галузей народного господарства. Багато важливих технічних проблем зараз не можуть бути розв'язаними без застосування зварювання.
   Тому робітник, який готується стати зварником, повинен добре вивчити процеси газового зварювання і різання, властивості зварюваних металів і застосовуваних при зварюванні матеріалів та газів, будову та правила поводження із зварювальною апаратурою, оволодіти технікою зварювання різних металів.
   Електрогазозварники, які навчаються в Ковельському професійному ліцеї здобувають теоретичні знання з будови і принципів дії техніки і технології в процесі електрогазозварювальних робіт.
   Вчаться виконувати комплекс виробничих процесів з широким використанням електрогазозварювального обладнання.
   Виконують роботи по ручному дуговому зварюванню, зварюванню в середовищі захисних газів і газової зварки простих деталей, вузлів і конструкцій. З конструкційних сталей, кольорових металів і сплавів середньої складності, деталей, вузлів і конструкцій з вуглецевих сплавів.
   Виконують роботи по кисневій і дуговій прямолінійній і криволінійній різці різних сталей і сплавів як простих так і середньої складності деталей.
   Виконують ручне дугове, кисневе стругання різної сталі, чавуну і кольорових сплавів.
   Виконують кисневе різання металолому.
   Випускник може працювати електрогазозварником відповідно здобутого розряду на підприємствах і заводах. Може продовжити навчання в середніх спеціальних та вищих учбових закладах по профілю здобутої спеціальності.

   Перукар (перукар-модельєр); манікюрниця  

  В Ковельському професійному ліцеї навчається група дівчат, які обрали собі професію "Перукар; манікюрниця". До їхніх послуг навчальна майстерня за професією і кабінет спеціальних технологій. Разом з загальноосвітніми предметами вони набувають знання і з спеціальних предметів: перукарська справа, матеріалознавство, манікюрна справа. 
   В майстерні вони набувають практичні знання і навики по створенню сучасних стрижок, зачісок, всіх видів фарбування, хімічних завивок і манікюрних робіт. 
   Надають перукарські та манікюрні послуги населенню, вартість яких суттєво нижча за такі ж послуги в перукарнях міста. 
   По закінченні ліцею учні можуть по бажанню продовжити навчання у вищих навчальних закладах або працювати в салонах краси за обраною спеціальністю.


   Слюсар з ремонту автомобілів (набір на базі 9 класів - термін навчання 3 роки)

   Сьогодні Україна – могутня автомобільна країна з багатомільйонним парком різноманітних типів вантажних, легкових автомобілів. Для того, щоб цей парк ефективно працював, потрібні працівники, котрі слідкують за станом автомобілів, усувають неполадки. Цим займаються автослюсарі і потреба в них постійно збільшується.

   Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування (набір на базі 9 класів - термін навчання 3 роки)

   Для навчання з професії "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування" майстерня обладнана стендами, наочними посібниками, робочими місцями.
   Можна оволодіти навиками електромонтажних робіт, навчитись виконувати ремонт установочних апаратів, освітлювальної арматури.
   Вивчаючи тему "Пускорегулюючі і захисні апарати" є можливість на учбових стендах навчитись складати електричні схеми керування електроустаткуванням, а також знаходити неполадки в їх роботі.
   На стендах "Електричні двигуни", є можливість вивчити їх улаштування та принцип роботи.
   За допомогою різних типів електричних вимірювальних приладів можна контролювати процеси роботи різних приладів споживання електричної енергії.
   Професійно-практична підготовка учнів охоплює:
   - виробниче навчання в майстернях, лабораторіях ліцею, де учні послідовно набувають первинних вмінь і навичок виконання робіт;
   - виробниче навчання безпосередньо на підприємствах з метою одержання професійних умінь і навичок оволодіння сучасною технікою, інструментами, технологією; опанування прогресивних форм організації праці; здобуття навичок самостійного якісного виконання робіт;
   - виробничу практику з метою вдосконалення набутих знань, практичних умінь, для досягнення встановленого рівня кваліфікації "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування", забезпечення спеціальної, психологічної і професійної адаптації в трудових колективах.
   Досконало оволодівши професією можна працювати в усіх галузях народного господарства, де використовується електрична енергія, а саме: промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт.

   Монтажник санітарно-технічних систем (набір на базі 9 класів - термін навчання 3 роки)

   По закінченні навчання монтажник повинен знати: види основних деталей санітарно-технічних систем і устаткування, з'єднання труб і кріплення трубопроводів, призначення й будову монтажу системи центрального опалення, водопостачання, каналізації; правила транспортування та поводження з апаратурою та правила користування механічними інструментами.
   Повинен вміти: виконувати прості роботи під час монтажу та ремонту системи водопостачання опалення, газопостачання та водостоків.
   Може працювати в промисловості, де впроваджена санітарно-технічна система, а саме, в житлово-комунальних господарствах, будівельних управліннях та приватних підприємствах.

   Виробник художніх виробів з лози (набір на базі 9 класів - термін навчання 3 роки)

   Ковельський професійний ліцей вже понад 15 років готує робітників з професії "Виробник художніх виробів з лози". 
   Плетіння з природних матеріалів належить до первісних виробництв. В давнину плетені вироби відносили до предметів першої необхідності і виготовляли спеціальні майстри. З вербової гілки плели кошики, дитячі колиски, клітки для пташок, вулики, обплітали скляні та керамічні глечики. 
   Мода на плетені вироби збереглась і до сьогодні. З задоволенням купують їх і в нас на Україні і гості з-за кордону. 
   В нашому ліцеї учні здобувають спеціальність, яка дає змогу навіть в домашніх умовах виготовляти вироби і самостійно їх реалізовувати. На території Волинської області ми єдиний навчальний заклад, який готує робітників цієї професії. Наші випускники після закінчення ліцею мають можливість працювати в Ковельському підприємстві СЛАТ "Тур", КП "Добробут". Багато випускників продовжили навчання у вищих навчальних закладах: Волинському, Рівненському, Київському державних університетах, Львівському університеті прикладного мистецтва, Косовському інституті прикладного мистецтва. 
   Наші учні беруть активну участь у конкурсах і виставках творів прикладного мистецтва, де займають призові місця.

   Слюсар-ремонтник

   Необхідність технічного обслуговування та ремонту промислового обладнання пов'язана зі спрацюванням деталей, що спричиняє поступове зниження точності робіт та якості виготовлюваної продукції. Тому перед слюсарями-ремонтниками стоїть завдання - своєчасно відновлювати працездатність машин, агрегатів, верстатів, складальних одиниць. Важливе місце в комплексі цих робіт має відновлення спрацьованих деталей. Воно забезпечує економію металу, палива, енергетичних і трудових ресурсів. Для відновлення працездатності деталей необхідно в 5-8 разів менше технологічних операцій, ніж для виготовлення нових деталей. 
   Тому, враховуючи запити АТ "Ковельсільмаш" та інших підприємств, в ліцеї відкрилася нова, така потрібна професія - слюсар-ремонтник. 
   У ремонтній справі слюсар відіграє важливу роль - він має знати призначення конструкцію механізмів і обладнання, причини та ознаки несправностей окремих механізмів, спрацювання їх деталей і вміти всі ці неполадки усунути, відновити працездатність механізмів.