Ковельський професійний ліцей
Сьогодні: 28.03.2024, Четвер
Історія
Меню сайту

Календар новин
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Посилання

Наше опитування
Яка професія, на Вашу думку, є найбільш актуальною на ринку праці
Всього відповідей: 876



Історія Ковельського професійного ліцею

У 1967 році відкрив свої двері для перших учнів навчальний заклад, побудований на околиці міста Ковеля, який повинен був забезпечити робітничими кадрами майбутній промисловий гігант - завод "Ковельсільмаш". Потрібно було готувати висококваліфікованих робітників таких професій: токар, фрезерувальник, слюсар-ремонтник. Цей заклад називався Ковельське міське професійно-технічне училище №57.

Перший директор (Мисик Олег Павлович), перші майстри, перші викладачі спецдисциплін - всі вони ввійшли в історію нашого сьогоднішнього ліцею.

Важливим для училища був 1969 рік - відбувся перший випуск робітників для заводу "Ковельсільмаш". В цьому році в цехи молодого підприємства прийшли 280 юнаків та дівчат. За неповних 40 років свого існування училище випустило понад 12 тисяч кваліфікованих спеціалістів, які і понині трудяться в різних куточках нашої України та за її межами.

З 1974 року розпочинається нова сторінка училища. Якщо раніше учні здобували лише професійну підготовку, то з цього року започаткувалась середня освіта і ПТУ стає середнім професійно-технічним училищем.

Бажаючих навчатись у профтехучилищі було стільки, що працювали в дві зміни і мали контингент понад тисячу учнів.

Майже кожен рік відкривались нові професії: слюсар-ремонтник, слюсар механоскладальних робіт, контролер КОПіН, машиніст козлового крана.

З 1994 року училище, враховуючи потреби на ринку праці, відкриває професії народних промислів: вишивальниці; гончарі; керамісти; виготовлювачі художніх виробів з лози. Ці професії завоювали велику популярність, вироби наших учнів брали участь в усіх обласних і республіканських виставках художньо-прикладного мистецтва і поверталися з нагородами.

Важливою сторінкою в житті училища став 2003 рік, в якому професійно-технічне училище №7 змінило свою назву на Ковельський професійний ліцей.

Ліцей по праву пишається своїми випускниками, передовиками та новаторами виробництва, які створювали славу заводу "Ковельсільмаш"; самі стали майстрами та викладачами навчального закладу; продовжили освіту і стали успішними менеджерами та підприємцями.

Важливою особою в ліцеї є учень, без нього не було б нічого: ні навчального закладу, ні викладачів, ні майстрів. Тому педагогічний колектив прикладає всіх зусиль, щоб навчити і випустити в життя якнайбільше висококваліфікованих робітників. Для цього в ліцеї є всі умови: просторі світлі класи, майстерні з усім необхідним обладнанням; працюють різноманітні гуртки і секції, куди ходять займатись всі бажаючі.

Фактично з дня створення училище крокувало під мажорні звуки свого духового оркестру, незмінним керівником якого є Гайдамашук Ф.Д. Цей оркестр, який двічі був лауреатом всеукраїнських конкурсів духової музики (1987 р., 1990 р.) та має почесне звання самодіяльного народного колективу, і сьогодні зібрав біля себе захоплених музикою учнів. Без них не проходить жодне свято в ліцеї.

Не менш цікавим і популярним є в ліцеї гурток технічної творчості (керівник - Дзивульський І.В.), який майже кожен рік виборює призові місця на всеукраїнських конкурсах. Так у 2006 році - І місце, у 2007 році - ІІ-е місце на Всеукраїнських виставках технічної творчості.

Не відстає в цьому плані і спортивно-масова робота. Спортсмени ліцею виборюють призові місця з усіх видів спорту. В стінах ліцею навчались кращі спортсмени України: Цехош О., Гурська Л., Камерилов Д., Рихтюк П., Грицюк В.

Силами учнівського та педагогічного колективу створені в навчальному закладі музеї: етнографії і побуту, історії ліцею, бойової слави. В музеї історії ліцею зібрані фотоархів та матеріали, які розкривають всі сторінки життя ліцею.

Нині Ковельський професійний ліцей налічує біля 400 учнів, які здобувають на базі неповної середньої освіти такі професії: верстатник широкого профілю, електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, перукар-манікюрниця, виготовлювач художніх виробів з лози, кравець; вишивальниця, слюсар-ремонтник, монтажник санітарно-технічних систем та на базі повної середньої освіти: електрогазозварник, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування.

Допомагають оволодіти цими професіями висококваліфіковані педагоги, які вміло поєднують навчання з вихованням, прищеплюють любов до професії, прагнення зміцнити нашу державу своєю продуктивною працею. З них 9 - з вищими категоріями, 3 - звання "Старший викладач", 1 - "Викладач-методист", 1 - звання "Майстер ІІ категорії", 6 - "Відмінник освіти України", 1 - "Заслужений працівник освіти".

Директор ліцею - Сахарчук Віталій Панасович.

В ліцеї діє два навчальні корпуси. В них - 19 кабінетів, 9 майстерень, 2 ком'ютерні класи, бібліотека, актова зала, їдальня, гуртожиток. Тут є робочі місця викладача, роздаткові дидактичні матеріали, підручники, таблиці, моделі, макети, які вивчають учні.

Одним із важливих завдань в роботі колективу ліцею є створення матеріально-технічної бази для всіх спеціальностей, використання інноваційних технологій, матеріалів у навчально-виробничому процесі, підготовки висококваліфікованих, конкурентноспроможних робітників, здатних забезпечити собі майбутнє.

Відмінники навчання мають можливість вступити по співбесіді на 4 курс ВПУ-9 міста Луцька.