Ковельський професійний ліцей
Сьогодні: 17.07.2019, Середа
Слюсар з ремонту автомобілів
Меню сайту

Календар новин
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Посилання

Наше опитування
Яка професія, на Вашу думку, є найбільш актуальною на ринку праці
Всього відповідей: 847Професія «Слюсар з ремонту автомобілів»
 
Автомобільний транспорт – одна з найважливіших галузей господарства України. У загальній транспортній системі нашої країни автотранспорту належить велика роль. Практично жодне промислове підприємство, будівництво, підприємство сільського господарства, зв’язку не може обійтись без послуг автомобільного транспорту.

Автомобільний транспорт має чимало переваг порівняно з іншими видами транспорту: можливість доставки вантажів від постачальників безпосередньо до споживачів без проміжних додаткових перевантажень, високу рухомість і маневреність, значну технічну швидкість доставки вантажів і пасажирів, порівняно менші капіталовкладення для організації перевезень, відносно невисоку вартість перевезень на короткі відстані та ін.

За останні сто років будова автомобіля принципово не змінилася. Він, як і раніше, має колеса, кузов, чотиритактний двигун внутрішнього згорання, трансмісію, механізми керування тощо. Проте всі вузли, агрегати, механізми й системи автомобіля дістали колосальний розвиток і істотно ускладнилися. Завдяки цьому різко зросли швидкості, підвищилися потужність, економічність, комфортабельність автомобілів, поліпшився їхній дизайн. Крім того, розширилася номенклатура застосовуваних деталей і збільшилася їхня кількість. Сучасні автомобілі мають елементи автоматизації, а більшість обладнуються комп’ютерами.

Тому вивчення автомобілів на базі однієї або кількох моделей не може дати уявлення про будову й роботу всіх існуючих автомобілів. Аби підготувати спеціаліста з експлуатації й технічного обслуговування автомобілів за короткий час, відведений навчальною програмою, необхідно пояснити сутність окремих процесів і явищ, що забезпечують роботу автомобіля, викласти принципи, на яких вони ґрунтуються, а потім на цій підставі роз’яснити будову механізмів, котрі реалізують зазначені процеси.

Для того, щоб забезпечити наш регіон кваліфікованими спеціалістами, в ліцеї відкрита професія «Слюсар з ремонту автомобілів».

Вже з першого курсу учні зорієнтовані на якість знань, бо знання виступають для них гарантією працевлаштування і соціальної адаптації.

Під час навчання за цією професією учні проходять дві виробничі практики: для отримання 2-го розряду в січні-березні та в травні-червні на отримання 3-го розряду.

Відповідно до кожного розряду висуваються наступні вимоги.

2-й розряд. Учень має виконувати роботи з розбирання вантажних та легкових автомобілів (окрім спеціальних і дизельних), автобусів з кількістю посадочних місць для пасажирів до 22, причепів, напівпричепів і мотоциклів. Здійснює ремонт, складання простих з’єднань і складових одиниць автомобілів із заміною окремих частин і деталей. Виконує кріпильні роботи за регламентом робіт першого технічного обслуговування, усуває виявлені дрібні несправності.

3-й розряд. Учень має виконувати роботи з розбирання автомобілів (у тому числі дизельних, газобалонних і спеціальних), а також автобусів; ремонтує, складає вантажні автомобілі, окрім спеціальних, газобалонних та дизельних, легкові автомобілі і автобуси з кількістю посадочних місць для пасажирів до 22; визначає і усуває несправності у роботі складових одиниць та агрегатів автомобілів; ремонтує, складає, регулює та випробовує складові одиниці та агрегати середньої складності із заміною окремих частин і деталей; виконує кріпильні роботи відповідних різьбових з’єднань при технічному обслуговуванні із заміною зношених деталей, розбирає відповідні складові одиниці та агрегати електроустаткування автомобілів; з’єднує та паяє проводи з приладами й агрегатами електроустаткування.
Від автослюсаря вимагаються високо розвинуте логічне і технічне мислення, висока точність зорової рухової пам’яті.

Автослюсар має бути емоційно стійкий, витривалий, врівноважений, відповідальний, організований.

Перша умова роботи в сфері технічного обслуговування і ремонту автомобілів, любов до техніки. Друга – терпіння і наполегливість.

Сьогодні Україна – могутня автомобільна країна з багатомільйонним парком різноманітних типів вантажних, легкових автомобілів. Для того, щоб цей парк ефективно працював, потрібні працівники, котрі слідкують за станом автомобілів, усувають неполадки. Цим займаються автослюсарі і потреба в них постійно збільшується.

Набуті професійні знання автослюсар може реалізувати і в інших професіях.

Вибір професії за вами!